BXM-50: Búracie kladivo v 15kg hmotnostnej triede
Pri energii príklepu viac ako 40 Joule ťažko nájdete búracie kladivo ľahšie ako 20 kg. Naše nové kladivo má energiu príklepu 45 Joule pri hmotnosti 15,8 kg a motor s príkonom 1700W.
Pri energii príklepu viac ako 40 Joule ťažko nájdete búracie kladivo ľahšie ako 20 kg. Naše nové kladivo má energiu príklepu 45 Joule pri hmotnosti 15,8 kg a motor s príkonom 1700W.
Voda vrie pri 100 °C. Teplota vo vnútri elektrického náradia dosahuje často výrazne vyššie hodnoty. Čo sa deje v „strojovni“ pod krytom?
Pravdepodobne najrozšírenejšie elektrické ručné náradie – uhlová brúska, sa familiárne nazýva rôznymi menami. Odkiaľ pochádza zaužívaný výraz flexa alebo flexka?
Jedným z užitočných doplnkových strojov, postavených na 18V platforme je aj náš nový vysávač pre suché a mokré vysávanie. Podstatou konštrukčného riešenia je jednoduchý „bezvreckový“ systém - odsávaný znečistený vzduch je vháňaný do zbernej nádoby, kde zostávajú nečistoty zachytené filtrom.
Pojmy batéria a akumulátor sa často zamieňajú alebo používajú v nesprávnom kontexte. V skutočnosti sú medzi oboma variantami zaužívaných pojmov podstatné rozdiely.
História spoločnosti Herman Slovakia Production s.r.o. sa začala písať pred 30 rokmi. Jej zameranie však bolo úplne iné, ako ho poznáme dnes. V roku 1992 v skromných priestoroch začala firma s predajom elektrotechnických súčiastok, ktorých bol v tom čase na trhu nedostatok.
Aké vlastnosti by mal mať nástroj na rezanie a aj brúsenie dlažby, aby bol výsledok rýchly a pekný? V každodennom živote sme si obľúbili výrobky, ktoré nám uľahčujú život alebo šetria čas kombináciou dvoch vlastností.
Hlavnou úlohou vŕtačky je vŕtanie. Ako to prebieha, si asi viete predstaviť. Vrták upnutý v upínaní sa otáča, čím odstraňuje materiál a vŕta otvor priemeru vrtáka. Toto je postup pri vŕtaní do mäkých materiálov. Ak však treba vyvŕtať otvor do stavebného materiálu, napríklad do tehly, betónu alebo kameňa, potrebujeme vŕtačku s príklepom. Tvrdý materiál totiž musíme najskôr rozbiť a až potom odvŕtať.
Uhlové brúsky patria medzi najviac namáhané náradie, a preto u nich častejšie môže dôjsť k poruche. Zvyčajné jednoduché poruchy na uhlových brúskach sú ľahko opraviteľné a ich oprava nie je zložitá.
Čo myslíte, je bezuhlíkový motor oprávnene čoraz viac používaný v akumulátorových náradiach ? Z hľadiska výkonu a údržby predstavuje tento motor významný pokrok. Aby sme pochopili princíp fungovania bezuhlíkového motora, musíme si najskôr vysvetliť, ako funguje jeho predchodca - uhlíkový motor.
Chvostová píla je ešte stále nedostatočne ocenené, veľmi špecifické náradie, pôvodne vyvinuté pre demolačné a záchranárske práce. Dnes sa vďaka pílovým listom používa na rôzne účely pri stavbách a rekonštrukciách budov. Je neoceniteľným pomocníkom pri rezaní atypických materiálov, napríklad rúr a trubiek veľkých priemerov, kde si s iným náradím vieme ťažko poradiť.
Tam, kde končia možnosti iných brúsnych nástrojov, začínajú netkané abrazíva. Sú výbornou voľbou pre perfektnú finalizáciu výrobkov s tak širokým rozsahom použitia, najmä čo sa týka obrábaných materiálov, že sa im žiadny nástroj nevyrovná.
Jednou z kategórií brúsnych nástrojov určených pre uhlové brúsky sú lamelové kotúče. Nazývajú sa aj lamelové disky, vejárové kotúče, lamelové kotúče s vypuklým stredom a pod. Hlavným komponentom sú brúsne pásy, z ktorých sa vysekávajú lamely a umiestňujú vejárovite po obvode kotúča.
Chvostová píla (chvostovka, šabľová píla, mečová píla) je fantastické multifunkčné náradie s perspektívnou budúcnosťou. Má tak široký rozsah rezania, že sa mu nevyrovná žiadne iné náradie. V spojení s vhodnými pílovými listami môže rezať drevo, preglejku, oceľ, nerez, liatinu, plasty, sklo, tehly, dlažbu, kompozitné materiály, pórobetón a rôzne iné stavebné materiály.
ATB, HATB, HiATB, FTG, H-ATB, WZ, HATB, Hi-ATB, FZ, High-ATB, FA, TCG, FAS, TZ, ATBR, HLTCG, TR-F … Neprehľadné? Určite, ale aj s takýmito označeniami sa môžete stretnúť a áno, môže z toho bolieť hlava.
Čo sa pri rezaní diamantovým kotúčom deje? Keď poznáte princíp činnosti, ušetrí Vám to veľa peňazí a sklamaní. Ľahšie sa zorientujete pri kúpe toho správneho kotúča pre Vaše konkrétne požiadavky a poradíte si aj pri rezaní špecifických materiálov, na ktoré diamantový rezný kotúč neviete nájsť.
Čo myslíte, odkiaľ sú diamanty práve vo vašom kotúči? Z Ruska, Brazílie, Juhoafrickej republiky, alebo z inej krajiny? V uvedených krajinách sú najväčšie náleziská prírodného diamantu,...
Narezať závit nie je žiadna veda, pokiaľ dodržíte niekoľko dôležitých zásad. Jednou z nich je správny priemer vrtáka. Aby sme Vám to uľahčili, máme pre Vás trochu teórie a praktickú tabuľku priemeru vrtákov pre jednotlivé závity.
Do „rodiny“ okružných, resp. kotúčových píl patrí najmä ručná okružná píla, pokosová píla a stolová okružná píla – cirkulárka. Nástrojom je pílový kotúč. Prvú ručnú okružnú pílu, ktorá sa podobala tým dnešným, vynašiel v roku 1923 Edmond Michel a mala šnekový pohon. Hromadne sa začala predávať pod značkou Skilsaw, preto sa prenosné okružné píly v niektorých krajinách dodnes často nazývajú Skilsaw alebo Skil Saw.
Prečo nie je jedno, ako založíte nástroj do uhlovej brúsky? Ako predísť problémom pri jeho výmene a na čo si dať pozor, aby ste ušetrili čas a chránili svoju...
Uhlovú brúsku určite pozná každý stavbár, strojár, či domáci kutil. Často ju slangovo nazývame „karbobrúska“. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, odkiaľ pramení toto označenie?Pri hľadaní pôvodu tohto výrazu sa na chvíľu prenesieme do histórie, a to do konca devätnásteho storočia, kedy to všetko „karbo“ začalo. Americký chemik Edward Goodrich Acheson (1856 – 1931) vynašiel …