Rýchly kontakt

Odber noviniek

Na základe dlhoročnej znalosti trhu v oblasti profesionálneho náradia, sa spoločnosť Herman Slovakia Disribution s.r.o. rozhodla rozšíriť svoju podnikateľskú činnosť o vlastnú výrobu abrazívnych rezných nástrojov, ktoré sú jednými z najvyhľadávanejších výrobkov firemného portfólia.

Vo svojej výrobnej činnosti sa aktuálne venujeme produkcii ultratenkých abrazívnych rezných nástrojov, tzn. nástrojov s priemerom 115 mm a 125 mm a hrúbkou 0,7 – 2,0 mm.

Na slovenskom trhu sme jediným výrobcom tohto druhu produktov, čo nám jednoznačne prináša veľkú konkurenčnú výhodu.

 

 

 

Výrobný proces pozostáva z troch hlavných fáz:


1. Príprava (miešanie) abrazívnej zmesi. Proces miešania prebieha v špeciálnom zmiešavadle - miešačke surovín. Vstupom do miešačky sú suroviny, výstupom je zmiešaná zmes, ktorá sa dopraví k lisom.

 

 

2. Lisovanie. Po manuálnom vložení etikety a sieťky sa lisovacie formy naplnia abrazívnou zmesou zo zásobníka.

Následne sa do formy vloží vrchná etiketa a stredový krúžok. Poslednou fázou je samotné lisovanie.

Po lisovaní sa formy automaticky zdvihnú pre ľahšie odobratie vylisovaných výrobkov.

 

 

3. Vytvrdzovanie. Výrobný proces ďalej pokračuje vytvrdzovaním. Na vytvrdzovanie abrazívnych nástrojov sa používajú vytvrdzovacie pece. V nich sa brúsne nástroje vytvrdia pri vopred určenej a elektronicky kontrolovanej teplote.

 

 

4. Testovanie kvality kotúčov. Testujeme rovnomernosť distribúcie abrazívnej zmesi v celom objeme kotúča a pevnosť kotúča pri vysokých otáčkach.

 

 

5. Balenie finálnych výrobkov.

 


top